Test 2

Zifir lekesi nasıl çıkarılır?

Zifir sigaranın yapısında bulunan, katı, sağlık açısından zararlı bir maddedir. Genellikle soba yakılan evlerde de görülebilmektedir. Oluşturacağı çirkin görüntünün yanında bir de ek olarak rahatsız edici bir kokusu vardır. Hiç birimiz bir ortama üzerimizde zifir lekesiyle ya da o tuhaf kokuyla girmek istemeyiz değil mi? Zifir lekesi oluştuğu zamanlarda yapmamız gereken birkaç küçük işlem vardır. Size anlatacak olduğum yöntemler kısa süreli, elde yapabileceğiniz yöntemler. Elbette makinede yıkadığınızda da zifir lekesinden kurtulabileceğinizi fark edebilirsiniz.

 

Zifir lekesi nasıl temizlenir?

  • Üzerinizde zifir lekesi fark ettiğinizde yapmanız gereken ilk işlem Limon suyu zifir lekelerinin temizliği için ideal bir yöntemdir.
  • İkinci bir yöntem olarak en etkili tiner gelmekte. Tiner ile yıkamış olduğunuz bir bez ile lekeli bölgeyi iyice silerseniz lekeden kurtulduğunuzu göreceksiniz. Ayrıca tiner yerine benzin de kullanarak zifir lekenizden kolayca kurtulabilirsiniz.
  • Bulaşık su ile ovacağınız giysi, halı ya da koltuk gibi yerler bu lekelerden kurtulacaktır. Dikkat etmeniz gereken husus ise bu işlemler sırasında kumaş dokusuna zarar vermemektir. Ayrıca hassas dokulu kumaşlarınızda tiner ya da benzin kullanmak yerine limon suyu tercih etmenizi tavsiye ederim.

Benzer Makaleler