Test 2

Ev temizliğinde günlük ipuçları

1. Yatağınızı yapın: Çok düzgün yapılmış bir yatak, yatak odanızın düzgün görünmesini sağlayacaktır. Ayrıca yatağınızın toplu olması odadaki diğer dağınıklıkların gözünüze batmasını sağlayacak, böylece onları da toplayacaksınız.

2. Dağınıklığı yok edin: Odadan ayrılmadan önce son bir kez etrafınıza bakın. Yerlerinde olmayan eşyaları düzeltin ve eski yerlerine koyun. Evdeki tüm aile bireyleri bunu yaparsa odalarınız dağılmaz.

3. Postaları gruplayın: Gelen zarfları anında açın, okuyun ve düzenleyin, böylece dağınıklığı önlersiniz. Zarflarınızı açtığınız yerde bir çöp kutunuz olsun ve gereksiz olanları atın. Diğerlerini ise farklı kutularda biriktirin. Faturalar, özel mektuplar, kredi kartı ekstreleri için ayrı kutular ayırın.

4. Pişirdikçe temizleyin: Yemek yaptığınız kap ve gereçleri lavabonun içinde biriktirmek yerine, işiniz bittikçe durulayıp bulaşık makinesine yerleştirin. Böylece kötü görünümün önüne geçersiniz.

5. Dökülenleri kurumadan silin: Ocağın üzerine dökülen domates sosu ya da lavaboya dökülen fondöteni kurumadan silin. Böylece lekeyi zor hale gelmeden ortadan kaldırmış olursunuz.

6. Mutfak zemini temiz tutun: Her akşam mutfakta işinizi bitirdikten sonra mutfak zeminini silin. Böylece kirlerin zemine sabitlenmesini önler ve daha kolay temizlenmesini sağlarsınız.

Benzer Makaleler